Vonkajšie rolety – možnosť tienenia v interiéri a exteriéri

Domácnosť, Služby

Nielen v letných mesiacoch sme svedkami toho, že sa naša domácnosť prehrieva. Príčin môže byť mnoho, pričom za tú najdôležitejšiu možno považovať prenikanie slnečného svetla do domu. Zabrániť jeho prenikaniu dokážeme viacerými spôsobmi, pričom za ten najlepší možno považovať vonkajšie rolety. Tie spĺňajú viaceré funkcie. Okrem nich sa však ponúka oveľa viac riešení, ktoré vám predstavíme v nasledovnom článku!

Tienenie v interiéri

Vonkajšie rolety na mieru
Údržba vonkajších roliet nie je zložitá

Vo všeobecnosti existujú dva základné spôsoby, pomocou ktorých dokážeme zabrániť prenikaniu slnečných lúčov do domácnosti. Prvým spôsobom je tienenie v interiéri. To dokážeme zabezpečiť viacerými možnosťami. Interiérové tienenie patrí medzi najpoužívanejšie druhy. Dôvod je jednoduchý – ešte stále je tento typ tienenia veľmi efektívny. Okrem toho je aj relatívne lacné, čo ocenia hlavne tí, ktorí nechcú za tienenie míňať až tak veľa finančných prostriedkov. Medzi najčastejšie prostriedky sa považujú klasické žalúzie, závesy alebo rolety. Okrem toho, že tieto prostriedky dokážu zabrániť prenikaniu svetla do interiéru, sú aj veľmi obľúbeným interiérovým doplnkom. To znamená, že ak si vyberiete správne, môžu vám esteticky zladiť vašu domácnosť. Výhodou je tiež aj to, že interiérové tienenie je veľmi jednoduché na údržbu.

Tienenie v exteriéri

Ak máte na výber, odporúčame vybrať práve tento typ tienenia. Exteriérové tienenie patrí medzi najefektívnejšiu možnosť, nakoľko zabraňuje prenikaniu svetla už priamo zvonka. Slnečné lúče sa odrazia od skla ešte predtým, než vôbec stihnú naň dopadnúť. Exteriérové tienenie sa využíva hlavne v prípade novostavieb, avšak nie je tiež problém ho využiť aj v prípade starších stavieb. Najčastejšie sa realizuje vo forme vonkajších roliet alebo elektrických žalúzií. Ak sa rozhodnete pre vonkajšie rolety, vy sami si dokážete regulovať množstvo slnka, ktoré do vašej domácnosti prenikne. Výhodou je tiež to, že vám rolety poskytnú ochranu nielen pred slnkom, ale aj pred dažďom alebo silným vetrom a hmyzom. Dobrou správou je tiež to, že v prípade, ak si zvolíte hliníkové rolety, dokážete tak zvýšiť bezpečnosť vašej domácnosti, nakoľko bude oveľa náročnejšie do nej cez rolety preniknúť. Spôsobov, pomocou ktorých dokážeme v našej domácnosti vytvoriť tieň a zabrániť tak prenikaniu svetla do domácnosti je mnoho. Záleží na vašom výbere, či sa vám viac pozdávajú interiérové alebo exteriérové riešenia. Ak sa chcete o tienení dozvedieť viac a zaujímajú vás tiež vonkajšie rolety, na stránke https://www.moje-rolety.sk/ nájdete všetky kľúčové informácie.