Profesionálne kosenie trávy vás zbaví mnohých problémov

Služby, Záhrada

Tráva je prirodzenou súčasťou rodinných domov, niektorí z nás si na trávnika zakladajú priveľmi a realizujú si anglické trávniky, a potom je tu druhá skupina, ktorá chce mať hlavne upravený trávnik a pár prírodných kvetov, či buriny im neprekáža. Ak máte trávu, akúkoľvek, kosenie trávy je prirodzenou súčasťou starostlivosti o ňu. Ak aj kosenie vyzerá ako úplne jednoduchá vec, nie je to tak a je treba mať k nemu zopár odborných vedomostí.

Ako správne kosiť?

Profesionálne kosenie trávy rozhodne oceníte
S profesionálnym kosením trávy už viac nebudete strácať svoj čas

Nevyzerá vaša tráva tak, ako by ste si predstavovali? Chyba môže byť aj v tom, že kosenie trávy nie je také, aké by malo byť. Kosenie trávy by sa malo vykonávať raz za tri dni počas letných dní, samozrejme, kosenie trávy sa odvíja aj od toho, ako máte trávu vyrastenú, alebo či ste iba nedávno trávnik zakladali. O trávnik sa treba poriadne starať a v začiatkoch ho hlavne poriadne zalievať. Ku koseniu potrebujete kosačku, tá môže byť rôzna, buď manuálna, elektrická alebo benzínová, každá má svoje výhody a nevýhody, no vyberajte si podľa toho, čo vám najviac vyhovuje. To ako pravidelne kosiť sme si už povedali, počas letných dní, keď nie je predpoveď počasia priaznivá k dažďu, pokoste trávnik na vyššiu výšku, tráva vám vtedy zadržiava viac vody a trávnik vám nebude vypaľovať ostré slnko. Ak zas hlásia dážď, pokoste trávnik na kratšiu veľkosť. Zásadne koste vždy len večer. 

Vedeli ste, že tráva je aj prírodné hnojivo?

Ak kosíte pravidelne, tak potom neskosíte veľa trávy, a v takomto prípade je dobré nenasadzovať si kôš, ale nechať trávu vypadávať z kosačky, pretože takáto tráva pôsobí ako prírodné hnojivo a pomáha rastu a krásnej farbe vašej trávy, samozrejme ak kosíte veľké množstvo trávy, nasaďte si kôš, aby sa nestalo, že vaša tráva sa pod pokosenou trávou zadusiť. Ak aj napriek správnemu hnojeniu, zalievaniu trávy a takisto ak je  aj kosenie trávy správne, nie je vaša tráva krásne zelená, potom môže byť vnútorne dusená a vtedy je dobre ju prevzdušniť, prevzdušnenie trávy by ste tiež mali vykonávať pravidelne. Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, aké by malo byť kosenie trávy, určite sa obráťte na https://www.krasna-zahrada.sk/.