Potrebujete pomôcť s výberom bicykla ?

Bicykle, Šport

Nájsť ten správny bicykel sa často môže zdať ako náročná úloha vzhľadom na obrovské množstvo kategórií, štýlov, veľkostí a cien, ktoré sú na trhu k dispozícii. Najlepší bicykel pre vás bude do veľkej miery závisieť od vašich špecifických potrieb, či už sa chcete pohybovať v mestskej premávke, absolvovať pokojnú jazdu v prírode, zúčastniť sa súťažného podujatia alebo sa jednoducho vydať na cestu za kondíciou. Preto vlastníctvo bicykla, ktorý vyhovuje vášmu životnému štýlu a potrebám v teréne, môže výrazne zlepšiť váš celkový zážitok z cyklistiky. Ak sa teda neviete rozhodnúť správne ako vybrat bicykel cieľom tohto komplexného sprievodcu je rozobrať tento proces, uľahčiť vám rozhodovanie a nasmerovať vás k dokonalej jazde.

Ako si vybrať ideálny bicykel pre svoje potreby ?

Výber ideálneho bicykla, ktorý vyhovuje vašim potrebám, sa môže z dôvodu množstva dostupných možností javiť ako ohromujúca úloha. Konečný návod na výber bicykla sa začína rozhodnutím, akému druhu cyklistiky sa budete primárne venovať. Ak sa budete držať prevažne ciest, vašim potrebám môže vyhovovať cestný bicykel alebo hybrid. Ak však plánujete terénnu cyklistiku v náročnom teréne, zvážte horský bicykel alebo bicykel s hrubými pneumatikami. Ak vám ide predovšetkým o dochádzanie do práce, zvážte skladacie bicykle, sú ideálne na jazdu po meste a jednoduché skladovanie. Druhým rozhodujúcim faktorom pri výbere bicykla je váš rozpočet. Cena je veľmi vysoká, je dôležité vedieť, koľko by ste chceli minúť. Nezabudnite však, že lacnejšie modely nemusia vydržať tak dlho a vyžadujú si viac údržby.

Ako vybrat bicykel
Bicykel vyberajte podľa výšky

Vyberte si teda bicykel, ktorý je odolný a ponúka hodnotu vašej investície. Po tretie, pri bicyklovaní je rozhodujúce pohodlie. Výber správnej veľkosti zabezpečí pohodlie a kontrolu nad bicyklom. Bicykle pre dospelých sa merajú podľa veľkosti rámu. Pri jazde sa uistite, že sa vaše nohy môžu dotýkať zeme, a snažte sa vybrať veľkosť, ktorá zodpovedá vašej výške a rozmerom v rozkroku. Ďalším aspektom súvisiacim s pohodlím je sedlo bicykla. V závislosti od vašej anatómie a typu jazdy si vyberte medzi širšími, polstrovanými sedlami alebo tenkými sedlami v športovom štýle. Štvrtou premennou je prevodový mechanizmus. Bicykle môžu mať jednorýchlostný prevod alebo viacero prevodov. Ak žijete v kopcovitom regióne alebo plánujete bicyklovať v premenlivom teréne, jazdu vám uľahčí viacero prevodov. Viacero prevodov však znamená pravidelnú údržbu a opravy. Ďalej zvážte hmotnosť bicykla. Ľahšie bicykle, ktoré sú zvyčajne vyrobené z uhlíkových vlákien alebo titánu, sú ľahšie na jazdu, najmä do kopca, ale môžu byť drahšie. Ťažšie oceľové bicykle sú pevnejšie a často lacnejšie, ale môže sa na nich ťažšie šliapať. Na záver je dôležité, aby ste si pred rozhodnutím vyskúšali jazdu. Ak je to možné, možno ho dokonca vezmite na celodennú jazdu. Získate tak priamu skúsenosť s komfortom jazdy, radením prevodov, brzdami a celkovou ovládateľnosťou. Na záver možno povedať, že ideálny bicykel skutočne závisí od vašich osobných potrieb, pohodlia a rozpočtu. Nasaďte si teda prilbu, pripravte sa a nájdite si bicykel, ktorý je pre vás ideálny.