Inteligentná domácnosť – to, čo vám uľahčí život

Domácnosť, Technika a zariadenia

Slovné spojenie inteligentná domácnosť sa v súčasnosti začína skloňovať čoraz viac. Mnoho ľudí, ktorí sa chystajú zariadiť si svoj príbytok alebo ho jednoducho čaká len rekonštrukcia začínajú o tejto možnosti uvažovať. Niet sa čomu čudovať, inteligentná domácnosť so sebou prináša mnoho výhod. Tou najpodstatnejšou je to, že váš život a fungovanie vo vašej domácnosti sa značne uľahčí. Viete, aké zariadenia je možné do systému pripojiť a do akej domácnosti sa hodí najviac?

Začiatky s inteligentnou domácnosťou sú veľmi jednoduché

Inteligentná domácnosť získava na popularite
Inštalácia spotrebičov do inteligentnej domácnosti

Mnoho ľudí sa zabýva myšlienkou inteligentnej domácnosti a jej inštalácie. Obávajú sa však toho, že nie je veľmi prospešné si domácnosť zariadiť inteligentne aj v prípade, ak sa jedná o staršiu domácnosť. Opak je však pravdou a aj staršia domácnosť môže byť takto zariadená. Pomocou inteligentnej domácnosti sa vám podarí ovládať takmer všetky spotrebiče vo vašej domácnosti – od osvetlenia, cez termostat, elektroinštaláciu, domáci alarm, zámkov do dverí až po rôzne kamery, ktoré sa u vás nachádzajú. A toto  všetko je možné ovládať pomocou internetu, cez wifi alebo bluetooth. Na začiatku pred vami bude stáť rozhodnutie o tom, či vám postačí jednoúčelová súprava alebo je pre vás lepšie investovať do centrálnych jednotiek. Viete, aký je medzi nimi rozdiel?

Jednoúčelové súpravy – sú vhodné pre tých, ktorí do smart domácnosti nechcú až toľko investovať. Okrem toho že sú lacnejšie sú aj veľmi jednoduché na inštaláciu. Sú však charakteristické tým, že určitý spotrebič pracuje na jednu aplikáciu. Čím viac takýchto zariadení vo vašej domácnosti bude, tým viac aplikácií budete musieť mať stiahnutých vo vašom smartphone alebo v notebooku. Ak sa teda chystáte maximalizovať množstvo spotrebičov, vyberte si radšej centrálne jednotky.

Centrálne jednotky – v tomto prípade inteligentná domácnosť funguje tak, že centrálna jednotka, inak nazývaná aj hub riadi všetko naokolo. Komunikuje so spotrebičmi a zariadeniami aj v prípade, ak sa nenachádzate doma. Nespornou výhodou je pohodlné ovládanie. Súčasne aj to, že celý systém je navzájom prepojený. Oplatí sa v prípade, ak chcete, aby bola vaša domácnosť z hľadiska inteligencie maximalizovaná.

Prečo porozmýšľať nad inteligentnou domácnosťou?

Smart domácnosť je v súčasnosti veľkým hitom. Takmer každý, kto má takto domácnosť zariadenú je s ňou spokojný. Ak aj vy nad ňou uvažujete, ale nie ste si istý jej výhodami, navštívte stránku https://smartmagazin.sk/, kde nájdete všetky potrebné informácie. Uľahčite si život aj vy!