Výmena radiátorov vás nemusí vyjsť draho

Domácnosť, Služby

Každý z nás rád prichádza do teplého domu či bytu. Najmä v zime. Na to, aby ste si v chladných mesiacoch mohli nerušene a bezpečne vychutnávať teplo domova, mali by ste už mimo vykurovacej sezóny myslieť na prípadnú výmenu radiátorov. Mnohé domácnosti majú ešte pôvodné liatinové radiátory, ktorí si väčšina z nás pamätá ešte z detstva, keďže boli neoddeliteľnou súčasťou panelákových bytov. Sú poskladané zo spojených rebier, pričom počet rebier sa môže upravovať podľa potreby a priestorových možností príbytku. Od počtu rebier závisí aj vykurovací výkon. Ich výhodou je veľká tepelná zotrvačnosť. Čoraz viac sa v domácnostiach objavujú moderné doskové radiátory, ktoré sú vyrobené z plechu ošetreného vypaľovaným práškovým lakom. Ich výhodou je, že si nevyžaduje veľkú starostlivosť, ľahko sa čistí a udržiava a odvďačí sa veľkou trvanlivosťou a životnosťou. Tak či tak, je po určitom čase potrebná vymena radiatorov.

Výmena starých radiátorov za nové

Vymena radiatorov v byte ci dome
Ako postupovať pri výmene radiátorov v byte?

Ak si zariaďujete nový rodinný dom alebo byt pri výbere radiátora ako aj pri montáži radiátora nemusíte riešiť veľa obmedzení a môžete vyberať naozaj zo širokého sortimentu. Ak však ide o rekonštrukciu alebo výmenu radiátorov starých za novšie, potom sa výber zužuje. Pri výmene radiátorov je potrebné vyberať radiátor s rovnakým pripojením k vykurovacej sieti. Pri montáži radiátora je potom potrebné dať si pozor na steny zo sadrokartónu. V takýchto prípadoch je potrebné myslieť už dopredu na radiátory a ich možnosť upevnenia. Montáž radiator sa potom robí tak, že sú upevnené na nosnú konštrukciu pre konzoly alebo montáž radiátora s umiestnením na nosné nôžky.

Výmena radiátorov od profesionálov

Ak potrebujete vyriešiť výmenu radiátorov vo svojej domácnosti, určite to nerobte svojpomocne ani podľa návodoch, ktoré nájdete na internete a nechajte to na profesionálov, ktorí majú s montážou a výmenou radiátorov v rodinných domoch či bytoch dlhoročné skúsenosti. Ak hľadáte majstrov na profesionálnu výmenu radiátorov, ste tu správne. Nájdete ich na webovej stránke https://www.teplydomov.sk/.