Geodet Bratislava – pred každou stavbou budete potrebovať jeho služby

Služby, Stavebníctvo

Predtým ako začnete stavať rodinný dom alebo akúkoľvek stavbu, budete určite potrebovať služby geodet Bratislava. Ako viete, so stavbou je spojených veľké množstvo administratívnych vybavovaní, chodenie po úradoch, potvrdení, schválení a podobne. Na začiatok budete potrebovať vypracovaný projekt stavby, ktorý zahŕňa stavbu ako celok aj všetky jednotlivé časti ako sú základy, múry, strecha, projekt elektrického zapojenia, projekt pre plynárne, vodárne a kanalizácie a ďalšie.

Čo všetko môžete potrebovať od geodet Bratislava?

Cenovo dostupný geodet Bratislava
V ktorej fáze stavby osloviť geodeta v Bratislave?

Pokiaľ nemáte dostatok finančných prostriedkov a idete do banky podať žiadosť o úver, určite budete potrebovať vypracovaný geometrický plán, ktorý má na starosti práve geodet Bratislava. Ak chcete, aby vám katastrálny úrad zapísal stavbu do registra, tiež budete potrebovať geometrický plán. Služby geodeta určite neobíďte, ak už idete začať so samotnou stavbou, geodet Bratislava vám totiž musí presne zamerať základy domu, aby dom stále presne tam, kde má. Veľakrát sa totiž stáva, že pri kolaudácii sa zistí, že stavba je posunutá a vtedy už nastáva problém, bude vás to totiž stáť ďalšiu energiu vybaviť túto zmenu na úradoch. Pri zameraní základov je dobré dať si presne zamerať aj hranicu vášho pozemku, pretože je veľa prípadov, keď sú najmä z minulosti pozemky zle zamerané a veľakrát došlo aj len k ústnej dohode medzi susedmi, čo už však nie je vôbec aktuálne a vy sa ako nový majiteľ potrebujete držať aktuálneho stavu.

Pri stavbe plota a oplotenia pozemku musí byť pozemok presne zameraný

Hranice pozemku sú veľmi dôležité aj pri samotnej stavbe oplotenia a plotov, ako sme už spomínali, chybne postavené existujúce ploty nie sú ničím ojedinelým a keď už chcete mať vy sami všetko v poriadku, určite si plot postavte podľa skutočných hraníc pozemku, nielen podľa toho, v akom stave ste pozemok kúpili. Určite si len tak sami nezamerávajte pozemok, pretože nemáte potrebné katastrálne mapy ani geodetické vybavenie a prístroje, ktoré geodet Bratislava používa na správne zameranie. Pri takej investícii ako je stavba domu sa vám oplatí objednať geodet Bratislava, aby ste pri kolaudácii nemali žiadne problémy a nezrovnalosti. Ak hľadáte spoľahlivého geodet Bratislava, navštívte stránku https://www.dobra-stavba.sk/.