V pracovnom odeve by sa mal zamestnanec cítiť pohodlne a bezpečne

Oblečenie

Určité zamestnania si z hygienických alebo bezpečnostných dôvodov  vyžadujú nosenie špeciálneho odevu. Pracovné odevy sú v plnej miere využívané pre zdravotníctvo, alebo stravovacie služby, kde je zrejmé, že môže dôjsť k ušpineniu.  Osobitná kategória sú ochranné pracovné odevy, ktorých hlavnou úlohou je zabezpečiť ochranu zdravia a bezpečnosti počas práce. Ich používaním v práci sa eliminujú riziká, počas ktorých môže dôjsť k zraneniu alebo poškodeniu zdravia. Ponuka pracovných odevov je veľmi veľká. Dôraz sa kladie na kvalitu, ale aj estetickosť, aby sa zamestnanec cítil pohodlne, bezpečne a sebaisto.

Montérky

Montérky a pracovné odevy
Najpoužívanejší pracovný odev sú montérky

Najviac využívané pracovné odevy vo výrobných fabrikách sú montérky. Ich univerzálnosť z nich robí oblečenie, ktoré sa hodí do mnohých profesií. Montérky sú mimoriadne praktické, sú vybavené rôznymi vreckami a úložnými priestormi, kam sa pohodlne schovajú pomôcky využívané pri práci. Je vhodné investovať do kvalitných modelov, ktoré sú odolné a pevné, dlho vydržia, namáhané časti majú zosilnené. Pre prácu vo vonkajších podmienkach sú ideálne pracovné odevy s reflexnými prvkami, ktoré výrazne zvyšujú viditeľnosť.

Zdravotnícke oblečenie

V dnešnej dobe máme našťastie široký výber a pri výbere zdravotníckeho oblečenia nemusíme siahať po univerzálnych bielych plášťoch. Hoci je biela farba v tomto odvetví stále najčastejšie používanou, trh nám ponúka mnoho iných možností. Z rôznorodej ponuky farieb, strihov a materiálového prevedenia si vyberie každý zamestnanec zdravotníckeho zariadenia. Aj pacienti majú väčšiu dôveru v lekára, ktorý je vkusne oblečený. Práca s detskými pacientmi je veľmi náročná, deti majú z lekárov strach. Ak však sestrička za svoj pracovný odev zvolí veselé oblečenie s detským motívom, dokáže si ľahšie získať dôveru dieťaťa, s ktorým sa potom lepšie spolupracuje. Okrem vhodného strihu a vkusného štýlu sa pri výbere zamerajte aj na kvalitu materiálu. Najpoužívanejší materiál na výrobu zdravotníckeho oblečenia je bavlna, ktorá je príjemná na telo, savá a hrejivá. Používa na výrobu zdravotníckych tričiek, tuník, či blúz. Na nohavice je vhodnejší zmesový materiál, ktorý pozostáva z bavlny a polyesteru. Zaistí  menšiu krčivosť, lepšiu odolnosť pri častom praní a tvarovú stálosť. Vďaka moderným technológiám môžu mať zdravotnícke odevy aj antibakteriálnu, alebo vodeodpudivú úpravu, ktorá zaručí lepšiu ochranu.

Pracovné odevy vysokej kvality, vhodné pre rôzne profesie, ale aj pre súkromné využitie nájdete na https://dualbp.eu/.