Štrbské pleso je správna voľba pre každého

Cestovanie

Ak ste Slovák a aspoň trochu máte radi turistiku, určite vám je veľmi známe Štrbské pleso. Štrbské pleso je tá správna turistika pre všetkých. Na svoje si tu prídu vášniví a nároční turisti, ale aj pohodlní turisti, či rodiny s malými deťmi. Tak kde sa vyberieme? Áno, Štrbské pleso je východiskovým bodom na mnohé miesta.  Začneme chatami na ktoré sa dá z tohto jedinečného miesta dostať. Vo väčšine chát sa na záver môžete za odmenu najesť alebo si vypiť spokojne kávu.

Zo Štrbského plesa na chaty, do dolín, na plesá či na štíty

Štrbské pleso ponúka mnoho zážitkou
Chaty na Štrbskom plese

Vybrať si môžete túru na Chatu na Popradskom plese, na Chatu pod Rysmi či na Chatu pod Soliskom . Váš výber teda záleží len na tom aký dobrý turista ste, aká je vaša kondícia a koľko času chcete stráviť na túre. Ak vás výstup na niektorú z uvedených chát neoslovil, Štrbské pleso ponúka ďalšiu možnosť a to výlet do niektorej z okolitých dolín. Dostať sa môžete do Mlynickej doliny, na Tri studničky, k vodopádu Skok či do Mengusovskej doliny. Každá z týchto túr má viac ako 10 km a trvá minimálne tri hodiny.  Okrem toho zo Štrbského plesa sa dá dostať aj na iné plesá ako napríklad k Jamskému plesu, kde túra trvá približne 2,5 hodiny, na Popradské pleso, kde výstup potrvá okolo 3 hodín, na Veľké Hincovo pleso , kde budete vystupovať viac ako 5 hodín. Táto túra sa už považuje za stredne náročnú . Ak vás ani jedna možnosť stále neoslovila, stále má čo Štrbské pleso ponúknuť a to túry na štíty. Zo Štrbského plesa sa dostanete na Kôprovský štít, na Kriváň, na Predné Solisko či na Rysy. Závisí od toho koľko máte času a chuti. Najdlhšou túrou zo spomínaných je výstup na Rysy, trvá až okolo 8,5 hodiny. Takže kde sa rozhodnete isť?

Štrbské pleso pre pohodlných

Ak ste si aj napriek toľkým možnostiam nevybrali, Štrbské pleso má stále čo ponúknuť. Ďalšími alternatívami na strávenie príjemného dňa v horách ej napríklad  výlet lanovkou na Solisko alebo výlet Tatranskou kométou , či cyklovýlet na Popradské pleso. Alebo len obyčajná, príjemná prechádzka okolo Štrbského plesa. Možnosti je naozaj veľa, treba len vybrať pekný slnečný deň, turistické topánky, ruksak s vodou a jedlom a hor sa na výlet. Viac nájdete na http://travelcase.tmrhotels.com/.