Profesionálne obkladanie kúpeľne bez zbytočných chýb

Služby, Stavebníctvo

Prvým krokom, ktorý potrebujete spraviť pred obkladaním kúpeľne je správny výber obkladu. Pri výbere by ste mali myslieť najmä na rozlohu kúpelne. Platí pravidlo, že veľké formáty dlaždíc vyniknú v malých kúpeľniach, keďže pomáhajú opticky zväčšiť miestnosť. Pri výbere dizajnu treba dať pozor, aby ste to s kombináciami príliš neprestrelili. Ak hľadáte dlaždice s dekoratívnym zdobením, myslíte taktiež na veľkosť kúpeľne. Veľký počet kontrastov môže opticky zmenšovať priestor. Obkladanie kupelne má svoje pravidlá, na čo myslieť pri obkladaní dlaždíc a akým chybám sa vyvarovať?

Tipy na obkladanie kúpelne

Moderné obkladanie kupelne
Ako postupovať pri obkladaní kúpeľne?

Pre obkladanie kúpelne je potrebné zvoliť si vhodné a kvalitné lepidlo. Ani to najlepšie lepidlo na trhu vám však nezaručí dobrý výsledok, ak v miestnosti nebudú správne nachystaný podklad. Je potrebné, aby podklad bol čistý, rovný, suchý a aby bol dobre priľnavý. Podkla by ste mali zbaviť prebytočného prachu a použiť penetračný náter. Veľkoformátové dlažby si vyžadujú lepidlo s čo najväčšou priľnavosťou. Pri obkladaní kúpeľne kameňom či mozaikou sa odporúča cementové lepidlo, ktoré nepresvitá cez malé dlaždice. Hrebeňovou stierkou alebo špachtľou nanesiete lepidlo, dôraz je potrebné dať najmä na miesta, ktoré budú vystavené vyššej vlhkosti. Na lepidlo sa postupne kladú dlaždice.

Vyberte si kvalitu

Správny postup pri obkladaní kúpeľne má veľký vplyv aj na životnosť obkladu. O životnosti totiž nerozhoduje len kvalita obkladu ale aj vykonanie obkladania kúpeľne. AJ skúsení majstri sa občas môžu utnúť, ale vďaka svojim dlhoročným skúsenostiam je pri profesionálnom obkladaní kúpeľne oveľa menšia šanca na chyby ako pri svojpomocnom obkladaní kúpeľne. Najčastejšie chyby pri obkladaní kúpeľne sú chyby vznikajúce nesprávnym postupom, nesprávnym použitím lepidla a nedodržaním rovinnosti podkladu. Ak túžite po novej kúpeľni, zverte obkladanie kúpelne profesionálom a doprajte si dokonalý výsledok. Skúsených majstrov nájdete na webovej stránke https://www.obkladame.sk/.