Odčervujete psa? Robíte dobre

E-shopy, Zvieratá

Zadovážiť si psa, to nie je len tak. V prvom rade si ho nekupujete na pár rokov, väčšinou sa v priemere psíky dožívajú 13 rokov, a to už je časť vášho života, čo so psíkom strávite. Okrem toho, že pes vám robí spoločnosť a robí vaše dni veselšie, je potrebné sa o neho poriadne starať. Pred tým než si zaobstaráte by ste mali poznať odpovede na otázky, ako často chodiť so psom von, ako psa kŕmiť, ako často odčervovať psa a podobne. Je dôležité sa na psa v domácnosti pripraviť ešte pred tým, než ku vám naozaj príde. 

Prečo je potrebné psa odčervovať? 

Ako často odčervovať psa pre jeho dobro
Dôvody prečo odčervovať psa

Kým nevlastníte psa, neviete si ani predstaviť, čo všetko taký pes vyžaduje. Je veľmi dôležité poznať všetko, čo pes bude potrebovať, ešte pred tým, než sa skutočne psík k vám dostaví aby ste potom neostali zaskočený, že na takúto starostlivosť jednoducho nemáte, buď čas alebo peniaze. Pri dobrej starostlivosti o psa je potrebné ho odčervovať, ako často odčervovať psa vám povie veterinár vášho psa, ktorý ho odčerví hneď na prvej prehliadke u neho. Pes by sa mal odčervovať každého pol roka v prípade, že jeho zdravotný stav si nevyžaduje častejšie odčervovanie. Tým, že podáte psovi tabletu na odčervenie starostlivosť pri odčervovaní nekončí. Je veľmi dôležité sledovať psa po odčervení. Sledujete najmä jeho správanie a stolicu, či sa v nej nenachádzajú nejaké červy, ak sa nenachádzajú všetko je v poriadku a ďalšiu tabletu podáte opäť o pol roka, ak však v stolici nájdete červíky, alebo niečo čo tam doposiaľ nebolo, je potrebné aby ste navštívili lekára, ktorý stanoví ďalšiu liečbu. 

Prečo je potrebné odčervovať psa? 

Keď počujete slovo odčervenie,  možno to vo vás vyvoláva nepríjemné pocity, avšak nemusíte sa tohto slova báť, pretože pri psoch je to úplne bežné. Odčervenie psa je veľmi dôležité pre zdravie psa, ale aj človeka, pretože niektoré červy, vie pes na vás previesť, a to už je vážnejší problém. Ak sa pýtate, ako je možné, že pes niečo také môže dostať, odpoveď je, že pes si takéto ochorenie môže priniesť z vonka, predsa len neustrážite aby niečo neoblizol a podobne, prípadne pri kŕmením surovým mäsom, je tiež veľmi dôležité aby ste dodržiavali termíny ako často odčervovať psa. Ak sa chcete dozvedieť o odčervení dozvedieť viac, určite vám odporúčame obrátiť sa na internetové stránky spoločnosti https://www.vetcan.sk/