Najlepšie farebné kombinácie obliečok pre vašu spálňu

Domácnosť

Obliečky sú nielen praktickou nevyhnutnosťou v každej spálni, ale aj slúžia ako dekoratívny doplnok miestnosti. Rovnako ako oblečenie vo vašej skrini, aj obliečky vo vašej spálni potrebujú obmenu po určitom čase.  Však obliekanie postele je podobné výberu vlastného oblečenie. Určite chcete, aby aj vaša kolekcia obliečok bola čo najštýlovejšia a najpohodlnejšia. Nakoniec, ak spíte 8 hodín, potom trávite asi tretinu dňa v posteli, a možno aj viac, ak čítate knihu alebo sledujete televíziu v posteli. Pri nákupe obliečok by ste je dôležité zamyslieť sa, čo sa vášmu interiéru najviac hodí a čo sa vám najviac bude páčiť.

Ako vplýva farba obliečok na spánok?

Obliečky so vzormi
Farby a vzory na obliečkach

Výber správnej farby má aj psychologický a emocionálny dopad na každého z nás. Spálňa je rajom, v ktorom odpočívate, preto si musíte zvoliť farby, ktoré spolupracujú. Rovnaké farby a vzory, ktoré vás upokoja a sú vám príjemné, by vám mali pomôcť cítiť sa každé ráno dobre, mali by ste vstávať s čistou hlavou. Modré obliečky sú na vrchole zoznamu pre väčšinu upokojujúcich nočných farieb. Ak máte radi žltú farbu, máte šťastie – žltá má tendenciu podporovať zdravý  nervový systém a celkovo upokojuje nervy. Tí, ktorí spia v žltých obliečkach, sa prebudia šťastnejší a veselší. Aj oranžová farba prináša množstvo výhod, pretože vytvára stabilnú a upokojujúcu atmosféru. Aj keď to nie je obľúbená farba obliečok, čierna farba je jedna z najjemnejších sexi farieb, ktorá je k dispozícii. Ľudia, ktorí si zvolia tmavé farby, zvyčajne očakávajú alebo majú aktívnejší sexuálny život. Zároveň čierna farba je aj farba noci, takže vám môže pomôcť pokojne spať.  Neutrálne farby a biela farba sa odporúča kombinovať s rôznymi vzormi.

Vzor dotvára celkový dojem spálne

Výzor  obliečok je veľmi dôležitý, pretože dotvára celkový dojem celej spálne. Môžete si zvoliť jednofarebné obliečky alebo vzorované. Jednofarebné obliečky, napríklad biele plátno, dodáva miestnosti pocit sviežosti a minimalizmu, čo poteší každého. Hoci jednofarebné obliečky majú obyčajný dekor, je možné oživiť spálňu vankúšmi, kobercami alebo záclonami so vzormi. Ak túžite po zmene z tradičnej jednofarebnej posteľnej bielizne, vzorované obliečky môžu byť skvelým nápadom. Môžete si zvoliť geometrické vzory, kvetinovú potlač obliečok, pruhy… Rýchlym pravidlom farebných vzorov je to, že vzory veľkých rozmerov obsahujú veľa farieb, malé vzory obsahujú len dve alebo tri farby (vrátane bielej alebo čiernej). Pokiaľ ide o kombinovanie vzorov a farieb, existuje nekonečná kombinácia dizajnu. Ponuku obliečok rôznych vzorov a farieb nájdete na https://www.scanquilt.sk/.