Liate podlahy sú vhodné aj do bytu!

Stavebníctvo

Počuli ste už o liatych podlahách? Sú to podlahy, ktoré sa na povrch vylievajú, teda sú bez špár, no k výhodám liatych podláh sa ešte dostaneme neskôr. Liate podlahy sa vyrábajú z dvoch materiálov a to z polyuretánu a epoxidu, teda polyuretánové a epoxidové podlahy, každý z týchto materiálov je niečím špecifický, ale obidva tieto materiály je možné použiť aj vo vašom rodinnom dome, či v byte. Z toho, ako bude váš priestor po aplikácii tohto typu podláh vyzerať, budete milo prekvapený.

Prečo by ste si mali pre svoj príbytok vybrať práve liate podlahy?

Liate epoxidové podlahy
Výber epoxidovej podlahy do interiéru

Liate podlahy, či už z polyuretánu, alebo epoxidové podlahy si vyžadujú precíznu aplikáciu, a teda, tak isto precízne bude pôsobiť aj váš obytný priestor. Viete si totižto vybrať presnú farbu, či presný vzor, akým chcete doplniť svoju podlahu. Teda váš dom môže byť skutočne presne podľa vašich predstáv a nemusíte byť limitovaný obmedzeným množstvo farieb, či vzormi pri iných typoch podláh. Epoxidové podlahy sú odolnejšie, teda ich miesto je vhodné napríklad do kúpeľne, či garáže, ale nemusíte sa báť ich použiť do hocijakej inej miestnosti. Polyuretánové sú zas mäkšie a teda sú vhodné pre ostatné miestnosti vášho príbytku. Liate podlahy so sebou prinášajú veľké množstvo výhod pre ich užívateľov.

Aké majú výhody?

Výhod, ktoré tieto podlahy prinášajú je mnoho. Epoxidové podlahy sú charakteristické vysokou odolnosťou, teda ich životnosť je dlhodobá. Ďalej hovoríme o tom, že sa vylievajú, teda nemajú žiadne špáry, či zárezy, zjednodušene povedané nehromadí sa na nich prach, teda sú protialergické a vhodné aj do domácnosti, v ktorých žijú alergici, či astmatici. Okrem toho, je ich údržba veľmi jednoduchá. Sú mimoriadne vhodné pre podlahové kúrenie, pretože sa vylievajú, v tenkej vrstve, priamo na povrch, čo znamená, že teplo z vykurovania presiakne na ich povrch rýchlo, čím šetríte zároveň aj vaše finančné prostriedky na vykurovanie.

Výber je jasný, liate a kvalitné

Ak ste sa rozhodli, že chcete pre svoju domácnosti práve liate epoxidové podlahy alebo tie z polyuretánu, je nevyhnutné a veľmi dôležité aby ste si zadovážili také, ktoré sú vyrobené z kvalitných materiálov a aby vám boli aj kvalitne spracované, teda vyliate do vášho priestoru. Ak máte záujem o kvalitné epoxidové podlahy, určite sa obráťte na internetové stránky spoločnosti https://www.proreco.sk/