Kura ako ho nepoznáte

Varenie a pečenie, Zdravie a výživa

Pripraviť špeciálny obed tak, aby zaujal všetkých niekedy nie je ľahká úloha pre ženu. Vymyslieť celý, všetko pripraviť, aby chutilo všetkým je niekedy naozaj náročné. Preto sa nebojte zapojiť celú rodinu. Deti radi pomôžu pri prestieraní, manžel zasa pripraví napríklad kura. Príprava kury nemusí byť náročná, ak zvolíte vhodný recept. Kura sa zvyčajne používa na slepačí vývar. Áno, ani ten nesie chýbať pri nedeľnom obede. Ale pripraviť kura inak ako len na klasický pečený spôsob? A možno práve niekto má  najradšej tento klasický spôsob a upečenou kurou mu urobiť ozajstnú radosť.

Pečené kura tradične aj netradične

Kura chutí celej rodine
Ako chutne pripraviť kura?

Ohlásila sa vám svokra alebo iná návšteva na nedeľný obed? Pečené kura je voľba, ktorou zvyčajne nič nepokazíte a takmer každý má rád tento pokrm. Všeobecne je kura a kuracie mäso to, ktoré má takmer každý rád a väčšinou sa trafíte do vkusu návštevníkov. Veď o tom ide. Aby boli hostia spokojní. No ale teda vráťme sa k obedu. Ak už máte pripravenú slepačiu polievku, pripravte chrumkavé pečené kura. Kura očistíte pod vodou, zbavte všetkých tukov, orežte a položte na pekáč. Kura môžete dochutiť podľa vlastnej vôle. Samozrejme nezabudnite na soľ a čierne korenie, to sú dve základné koreniny, ktoré v takom skvelom pokrme nesmú chýbať. Dnes už je dostať aj namiešané korenie na pečené kura, kde je už zmes korenín, ktorú už stačí na kura len vysypať. Ak chcete pečené kura trochu ozvláštniť, nakrájať ku kure kúsky jablka a potriete kura medom. Kôra bude pekne upečená, chrumkavá a bude mať mierne sladkú chuť. Kura následne dajte upiecť.

Príloha ku pečenej kure

Ako prílohu k tomuto mäsu môžete zvoliť viacero variant. Najčastejšie sa podáva ryža, ale ani zemiaky, či už pečené alebo varené nie sú zlá voľba. K pečenému mäsu sa veľmi dobré hodí aj šalát. Môžete pokojne urobiť šalát z čerstvej zeleniny alebo cestovinový šalát alebo akýkoľvek iný. Tiež sa k pečenej kure hodí aj mrkvový či kapustový šalát. Akú prílohu zvolíte je na vás, podstatné je, že obed bude všetkým chutiť. A tým starším môžete pokojne ponúknuť aj pohár vína.

Viac skvelých nápadov nájdete na http://www.kurakralovske.sk