Ktorá strešná krytina je považovaná za najlepšiu?

Stavebníctvo

Výber strechy nie je vôbec jednoduchou záležitosťou, no ak si vyberiete to pravé, potom sa z nej môžete tešiť dlhé roky. Kvalitná strešná krytina je totiž taká, ktorá si vyžaduje minimum starostlivosti, no jej vzhľad je stále svieži a príjemný. Vybrať strechu neznamená iba určiť farbu a tvar škridiel. Dá sa povedať, že vizuálna stránka je v tomto prípade až na druhom mieste. Oveľa dôležitejšia je totiž kvalita strešnej krytiny. Určite by ste nechceli zažiť situáciu, že sa vám strecha začne po pár rokoch rozpadať alebo sa na nej začnú usádzať rôzne machy. Ako si však vybrať tú správnu krytinu? Nelámte si hlavu, poradíme vám! 

Trvácnosť a životnosť na prvom mieste

Strešná krytina na rovnú aj šikmú strechu
Trvácnosť strešnej krytiny

Ak túžite po streche, ktorá vás prežije, v tom prípade máte na výber z dvoch základných možností. Ide o betónovú a keramickú strešnú krytinu. Ide o veľkých konkurentov, no vedzte, že nech sa rozhodnete pre ktorúkoľvek, budete rozhodne spokojný. Keramická pálená strecha má dlhoročnú tradíciu nielen u nás, ale aj v svete. Hlinené škridle môžete nájsť hlavne vo väčších mestách na strechách historických budov. Už tam je vidieť, že keramická strešná krytina je kvalitná a vydrží roky ako nová. Betónová krytina je o niečo novšia, no ich vlastnosti sú porovnateľné. Oboje sú mimoriadne odolné voči poveternostným podmienkam a navyše nestrácajú svoju farbu ani vtedy, keď na ne pravidelne dopadá slnečné žiarenie. Ich povrch je hladký, čo zabraňuje usádzaniu rôznych nečistôt. Pokladanie škridiel je veľmi jednoduché a tak montáž vašej strechy určite nepotrvá dlho. 

Strešnú krytinu vyberajte s rozumom

Ak ste sa práve rozhodli zrekonštruovať svoju starú strechu, alebo staviate novú, mali by ste poznať jej sklon. Pýtate sa, prečo? Nie každá strešná krytina je totiž vhodná na akýkoľvek sklon strechy. Ide o to, že každá krytina má stanovený svoj odporúčaný sklon. Tento sklon hovorí o tom, že pokiaľ je dodržaný, je strecha bezpečná a navyše dokáže efektívne odvádzať dažďovú vodu. Pokiaľ tento sklon nie je dodržaný, hrozí nebezpečenstvo. Ide o najdôležitejší faktor pri výbere strechy a preto ho rozhodne nepodceňujte. Zaujímavú vás strešné krytiny? Viac informácií nájdete na webovej stránke https://krytina.sk/