Je vaše drevo už opotrebované? Farba na drevo to vyrieši

Stavebníctvo

Určite poznáte ten pocit, že drevo, ktoré máte buď v dome alebo na záhrade už nevyzerá tak krásne ako kedysi? Použitie kvalitných farieb na drevo váš problém vyrieši. Stačí kvalitná farba na drevo a váš drevený doplnok, búda, garáž alebo prístrešok bude zas vyzerať ako nový. Drevo bude navyše zdravšie a odolnejšie voči počasiu.

Načo je potrebné myslieť pri výbere farby na drevo?

Pestrofarebná farba na drevo
Pastelové farby na drevo

Pri farbe na drevo musíte hlavne myslieť na to, či farbu použijete na drevo, ktoré je v interiéri alebo v exteriéri. Farby v exteriéri majú iné zloženie, pretože musia odolávať viacerým faktorom, ako napríklad počasiu. Predsa len sú von v  zime, kde musia odolávať mrazu, snehu a v lete zas dažďom ale aj priamemu slnku. Drevo, ktoré je v interiéry je zas chránené od vonkajších vplyvov počasia a teda jeho zloženie sa líší. Ďalej by ste mali myslieť na to, čím natierate drevo, čo sa kvality použitého náteru týka. Mali by ste dbať na to, aby farby, ktoré používate mali kvalitné zloženie. V exteriéri hlavne pre to, aby vaše drevo ostalo s kvalitným náterom stále krásne a v interiéry preto, aby neškodili zloženie farby na drevo vašej domácnosti alebo vášmu zdraviu. Farba nie len skrášľuje vaše drevo, ale ho aj chráni a udržiava dlhšie pri „živote“. A aj z toho dôvodu je potrebné dbať na to, aby vaša farba na drevo bola skutočne kvalitná.

Ako postupovať pri farbení dreva?

Aby ste dosiahli ten najkrajší vzhľad vášho starého dreva, je nutné aby ste farbu na drevo nanášali správne. Základným pravidlom je, že drevo musí byť poriadne vysušené. Ak robíte viac náterov dreva, po každom nátery by ste mali drevenú plochu jemne prebrúsiť, napríklad šmirgľom a náter zopakovať. Je dobré sa vyhnúť vlhkým priestorom pri natieraní dreva a takisto je dobré drevo nenatierať pri nevhodných poveternostných podmienkach. Ak natierame drevo pri vysokej vlhkosti farba nám nechytí správne a ak zas vonka keď napríklad fúka, môžu sa nám na drevo naniesť nečistoty. A čo je najdôležitejšie, farba na drevo, ktorou naše drevo privádzame opäť k dokonalému vzhľadu by mala byť hlavne kvalitná. V prípade, že máte záujem dozvedieť sa viac o kvalitných farbách na drevo, určite sa obráťte na internetové stránky spoločnosti https://carodreva.sk/.