Jak se naučit pracovat efektivně?

Kancelárske potreby, Podnikanie

Určitě to znáte i vy. Čas vás tlačí a vy prostě musíte dokončit něco, co nepočká. O této věci se vám i sní a momentálně vám na ničem jiném nezáleží, jen na to, zda se vám podaří tento úkol dotáhnout do úspěšného konce. Základem je však naučit se pracovat efektivně. Pokud si osvojíte tento návyk, práce vám půjde opravdu od ruky. Věděli jste o tom, že vaši efektivitu ovlivňuje dokonce i to, jaký pracovní stůl máte k dispozici? Naučte se pracovat efektivně i vy!

Pracovní stůl – jak pomocí něj zvýšit svou efektivitu?

Bílý pracovní stůl
Uspořádání věcí na pracovním stole

Pracovní stůl představuje to, bez čeho bychom se při práci obešly opravdu těžko. Díky němu se nám práce značně usnadňuje. Máme k dispozici dostatek prostoru, na který si můžete porozkládat to, co při práci potřebujeme. Pokud budete mít kvalitní pracovní stůl, který disponuje volným prostorem, nestane se vám, že nebudete mít ve věcech pořádek. Můžete si na něj naskládat a seřadit věci, se kterými plánujete v blízké době pracovat nebo naopak ty, které momentálně potřebovat nebudete. Věci si prostě odložíte na své místo, kde je v případě potřeby znovu najdete. Pokud má pracovní stůl k dispozici šuplíky, o to lépe – nepotřebné věci do nich ukryjete opravdu rychle a na první pohled nebude váš stůl působit chaoticky. Čistý pracovní stůl představuje pro zvýšení efektivity základ. Pokud si člověk uspořádá stůl, naučit se pracovat efektivně nebylo nikdy jednodušší! Další věcí jsou e-maily. Narůstá ve vaší e-mailové schránce jejich počet z minuty na minutu? Začínáte být nervózní? V tom případě se naučte rozdělovat e-maily na podstatné a na ty, které počkají! Velmi dobrým pomocníkem je i označování a následné třídění mailů do jednotlivých složek na základě jejich důležitosti. Základním pravidlem je také to, že se nebudete snažit vše vyřešit najednou. Věci byste si stejně jako e-maily měly rozdělit podle důležitosti – na první místo zařaďte věc, která má pro vás prioritu a pokračujte těmi, které mohou počkat. Utřídit si práci a naučit se jednoduché úkony delegovat na druhých představuje základ efektivity.

Efektivita na prvním místě

O tom, jak se naučit pracovat účinně můžeme vyprávět i několik hodin. Základem je kvalitní a čistý pracovní stůl, seřazení aktivit podle jejich důležitosti a delegování práce na ty, kteří dokáží podat pomocnou ruku. Pokud vás tato problematika zajímá a chtěli byste se i vy stát efektivnějším, navštivte stránku https://worklife.cz/.