Ideálny bungalov na kľúč

Domácnosť, Stavebníctvo

Uvažujete nad tým, že bývanie v paneláku nie je pre vás tým správnym riešením a chcete si postaviť vlastný dom? Máme pre vás skvelý typ. Určite ste už počuli o type domu, ktorý sa nazýva bungalov. Tento druh bývania sa k nám rozšíril z Ameriky, kde sa jednopodlažné domy tešia veľkej obľube. Bungalov má množstvo výhod oproti klasickému murovanému domu a čoraz viac a viac ľudí pri voľbe bývania volí tento typ. Poďte sa spolu s nami pozrieť, koľko výhod takéto bývanie ponúka a naopak, aké skryté nevýhody môže mať.

Čo je to bungalov a prečo sa preň rozhodnúť?

Bungalov ponúka plnohodnotné bývanie
Stavba bungalovu

Bungalov je obytná stavba, ktorá disponuje iba jedným podlažím. To znamená, že v ňom nenájdeme podpivničenú časť ani žiadne ďalšie poschodia navyše. Všetky miestnosti sa nachádzajú na jednom poschodí a spravidla obsahuje všetky obytné miestnosti klasického domu. Nájdeme v ňom kuchyňu, obývaciu izbu, kúpeľňu, toaletu a spálne, prípadne ďalšie miestnosti podľa priania majiteľov domu. K domu môže patriť aj terasa. Býva väčšinou postavený z ľahkého materiálu, napríklad dreva. To zaručuje rýchlosť pri výstavbe. Do bungalovu sa budete môcť nasťahovať oveľa skôr ako do murovaného domu. Bungalov na kľúč je postavený veľmi rýchlo a kvalitne. Je veľmi praktický nielen pre rodiny s malými deťmi, ale tiež pre seniorov, ktorým už robí problém zdolávať prekážky akými sú schody.

Aké nevýhody môže mať bungalov?

Pri stavbe tohto typu domu je nutné myslieť na to, že váš pozemok musí mať väčšiu rozlohu ako pri poschodovom dome. Pri poschodovom dome sú jednotlivé miestnosti rozdelené do poschodí podľa priania majiteľov, no bungalov takúto možnosť neponúka. Miestnosti sú spravidla z tohto dôvodu menšie. Chceme si predsa nechať nejakú časť pozemku aj na terasu či záhradu, prípadne stavbu bazéna. Keďže sa bungalov stavia z ľahkých materiálov, zvyčajne sú steny tenšie. Miestnosti teda nie sú až tak dobre zvukovo izolované ako pri murovaných stavbách. Keďže bungalov nedisponuje pivnicou, nemáte k dispozícii toľko úložného priestoru ako pri klasických murovaných viacpodlažných domoch. Napriek týmto menších nevýhodám je bungalov stále vyhľadávaným typom bývania.

Chcete zistiť viac o tom, ako si postaviť bungalov podľa vlastných predstáv? Navštívte stránku www.odzakladov.sk a splňte si svoj sen o novom bývaní!