Garážové dvere, ktoré nesklamú

Domácnosť, Služby, Stavebníctvo

Či už ste sa pri projektovaní domu rozhodli pre vstavanú garáž alebo voľne stojacu garáž, nezabudnite si dobre vybrať garážové dvere. Predsa len je to brána, ktorou budete každodenne prechádzať. Pri výbere je potrebné zamerať sa nielen na vzhľad, ale pozrieť sa aj na kvalitu, bezpečnosť či hlučnosť brány. Nechcete predsa zobudiť pol ulice, keď sa domov vrátite v neskorých nočných hodinách. Každá stavba si zaslúži kvalitné garazove dvere. Aké možnosti máte pri ich výbere? 

Výklopné, výsuvné či dvojkrídlové garážové brány

Garazove dvere s výklopným systémom
Typy garážových dverí

Pri výbere vhodného riešenia pre vašu stavbu je potrebné zvážiť najmä dispozíciu garáže. Toto je poväčšine rozhodujúci faktor pri výbere mechaniky otvárania dverí. Existuje niekoľko možností. Výklopné garážové dvere sú určené prevažne pre garáže, ktoré nie sú vykurované. Predstavujú cenovo najdostupnejšie riešenie. S ich konštrukciou a montážou si vie poradiť aj šikovný domáci kutil. Je teda možné osadiť si ich aj svojpomocne. Sekcionárne dvere sú najžiadanejšou voľbou zákazníkov. Bývajú zateplené polyuretánovou výplňou. Sú vhodnou alternatívou nielen pre domáce garáže ale používajú sa aj pre priemyselné použitie, napríklad pri autoservisoch, skladoch či dielňach. Ak sa rozhodnete pre takýto typ garážových dverí, v ponuke nájdete rôzne farebné odtiene, drevodekory, ako aj viacero verzií ich  prevedenia – lamelové, hladké či kazetové. Ak máte vnútri garáže obmedzený priestor, odporúčame obhliadnuť sa po dvojkrídlových garážových bránach. Používajú sa aj pri priestoroch, kde je potrebný častý prechod dverami. Krídlové garážové dvere sú využívané v novostavbách, často však aj pri dodatočných výmenách či montáži nových dverí. Pri tomto type brány zvážte aj zabudovanie integrovaných dverí priamo do garážovej brány. Je to veľmi praktické riešenie, ktoré umožní voľný priechod a vstup do garáže aj pri zatvorených garážových dverách.

Nechajte výber na profesionálov

Na trhu je veľmi veľa kvalitných garážových dverí. Aby ste sa pri ich výbere nestratili, odporúčame poradiť sa s odborníkom. Vypočujú si vaše potreby, zváži všetky priestorové možnosti a predstaví vám ponuku, šitú pre vás. Nájdete ich na stránke https://www.garaz-brana.sk/. Nielen že poradia s rozhodovaním, ale vybranú bránu vám aj nainštalujú a sprevádzkujú.