Dizajnové a bezpečné schody do domu sú základ

Domácnosť, Služby

Schody do domu už dávno nie sú len funkčným riešením. V súčasnosti môžete správnym výberom dopriať svojmu príbytku skvelý dizajnový prvok, ktorý podčiarkne celkový vzhľad a atmosféru rodinného domu. Schody do domu môžu byť ladené v jednoduchom štýle alebo si môžete vybrať dizajnové moderné schody, vďaka ktorým dosiahnete wau efekt, ktorí zažijú všetci návštevníci. Výber schodov je na vás. Trh ponúka množstvo typov schodov či už čo sa materiálu týka ale aj vzhľadu a vyhotovenia. Aké máte možnosti?

Vnútorné a vonkajšie schody do domu

Schody do domu na mieru
Výber schodov do domu nepodceňujte

Pri vnútorných schodoch do domu sa v posledných rokoch čoraz častejšie využíva schodisko vsadené do bočnej steny, ktoré akoby levitovalo vo vzduchu. Využitie našlo najmä v moderných interiéroch, kde prináša nadčasový dizajn a vzdušnosť. Nie je však určené pre všetky povahy. Ak patríte k tým, ktorí majú radi pevnú pôdu pod nohami vyberte si pevné schody do domu vyrobené z dreva, kameňa alebo mramoru. Nové dizajnérske tipy ponúkajú aj efektívne využitie priestoru pod schodami, ktoré sa jednoducho premení na úložný priestor. Vonkajšie schody do domu sa vyrábajú najmä z kovu alebo nehrdzavejúcej ocele. Pre milovníkov dreva je možné vytvoriť aj drevené schody do domu, vyberajte však z najdolnejšieho a tvrdého druhu dreva. Aj tak sa však nevyhnete pravidelnej údržbe. Alternatívou sú schody do domu z kameňa, ktoré vytvorí dizajnovo krásne riešenie, ktoré však je náročnejšie na vstupné investície.

Bezpečnosť na prvom mieste

Schody do domu musia spĺňať viacero podmienok, ktoré presne určujú bezpečnostné predpisy. Akýkoľvek typ schodov si vyberiete, musia byť hlavne bezpečné. Platí to aj pre zábradlie na schody, ktoré musí mať presne stanovenú minimálnu výšku, musí byť pevné a odolné. Minimálnu výšku zábradlia stanovujú stavebné normy. Túžite po nových schodoch do domu a neviete si  vybrať vhodné riešenie pre svoj rodinný dom či chalupu, nechajte si poradiť od odborníkov. Vytvoria vám schody do domu, ktoré vám budú dobré slúžiť a splnia všetky vaše predstavy. Nájdete ich na webovej stránke https://www.schody-zabradlie.sk/.