Bojíte sa plesní? Musíte správne vetrať

Domácnosť

Správne a pravidelné vetranie vášho príbytku je nevyhnutnosť. Na vzduch v miestností pôsobí mnoho faktorov, ktoré ho znečisťujú a keďže trávime veľa času v uzavretých miestnostiach svojich príbytkov, je nevyhnutné správne vetrať. Ak nevetráme správne, môžeme mať vysoké náklady na vykurovanie ale môžu sa nám tvoriť v obydliach plesne. O tom ale určite viete, ale viete ako správne vetrať?

Ako správne vetrať?

Správne vetranie vás zbaví aj bolesti hlavy
Spôsoby vetranie v lete a v zime

Najlepším a najrýchlejším spôsobom vetrania je nárazové vetranie, kde zavriete miesnosť a otvoíte okna dokorán, to sa nám osvedčí hlavne v zimných mesiacoch. Vetranie je veľmi dôležité a jeho hlavným účelom je to, aby sa vymenil v miestnosti celý vzduch. Pre toto najlepšie nárazové vetranie miestnosti. Vašu miestnosť by ste mali vetrať tri až štyri krát za deň. Ako dlho miestnosť vetrať závisi od aktuálneho obdobia, teda v zime stačí kratšie okolo 5 minúť, v lete je to dlhšie a to okolo 25 minút. Počas jari a jesene je taký optimálny čas vetrania okolo 10 minút. Ak dodržujete spôsoby vetrania vo vašom príbytku nemusíte sa báť, že by vzduch vo vašej miestnosti bol znečistený.

Na čo myslieť pri vetraní?

Vetranie by malo byť vykonávané kvalitne a pravidelne aby ste sa vyhli všetkým nepríjemných faktorom, ktoré so sebou prináša zle odvetrávaná miestnosť. Avšak, okrem vetrania by ste mali sledovať aj vlhkosť vzduchu vo vašom príbytku. Príliš suchá miestnosť nepôsobí dobre na zdravie človeka, núti vás ku kašľu, vysušuje vám sliznicu. V prípade veľkej vlhkosti vašich miestnosti dochádza k tvorbe plesní, ktoré sú pre zdravie človeka taktiež škodlivé. Správne vetranie a správna vlhkosť spolu kráčajú ruka v ruke k čistej a zdravej domácnosti, preto by ste na tieto dve skutočnosti nemali zabúdať a mali by ste k ich sledovaniu pristupovať zodpovedne a vykonávať ich kvalitne. V prípade, že máte záujem sa dozvedieť viac a nie len o vetraní, obráťte sa prosím na internetové stránky spoločnosti https://zivotpodstrechou.sk/, partnerom tohto projektu je spoločnosť Velux, ktorá na trhu poskytuje kvalitné strešné okná, s ktorými je vetranie kvalitné a jednoduché. Na internetových stránkach spoločnosti si dokonca môžete prostredníctvom jednoduchého formulára nakonfigurovať vaše ideálne okno.